Joey

Vítejte na největší stránce o seriálu Joey.
Reklama:
Friends - Přátelé

Drea De Matteo - Biografie:

Populární hvězda seriálu The Sopranos Drea de Matteo jejíž dokonale sladěná Italsko-Americká smyslnost a neokázalý rock and rollový šmrnc ji dostávájí do popředí a chybí málo, aby se z ní stala jedna z nejžádanějších Hollywoodských hvězd. Její role v The Sopranos byla originálně určena tak, aby zanechala v divácích trochu víc než jen vzpomínku na její vzhled, a její vynikající vystupování ji brzy zajistilo návrat v roli Jerseyské děvky Adriany La Cervy v populární detektivce HBO. Docela kupodivu je, že právě legenda mezi režiséry Andrew Lloyd Webber, jako první v obyvatelích Queensu vzbudil úsilí se prosadit v showbussinesu. Když bylo Dreye asi tak deset, přivedl ji Rum Tum Tugger na jeviště během Weberova představení muzikálu Cats; nepříjemná zkušenost mu jen dokázala jak působivá byla pro Matteo. Opojný žár světel reflektorů ji okamžitě okouzlil a dal tak základ její slibné kariéry. Díky své matce, která pracovala jako scénáristka nebyla Matteo v showbussinesu žádný nováček, ale lidé si mysleli, že se z ní může během puberty stát nevychovaná holka, ona však nikdy nepřestala snít o tom, jaké je to být hvězdou. Když nastal čas vybrat si vysokou školu, Matteo se rozhodla pro Tischovu uměleckou školu New Yorské univerzity. Ačkoli se Matteo zpočátku chtěla stát režisérkou, jejího hereckého nadání si brzy všimli hledači talentů. Drea získala diplom Tischské umělecké školy v oboru produkce.

V roce 1996 se Drea představila ve svém filmovém debutu v romantické komedii The "M" Word, i když neměl příliš velkou sledovanost, její další role jí byla poskytnuta jen proto, že tento "objev" potřeboval dále prosazovat a budovat svou kariéru. Nicméně tato herečka vůbec nečekala, že její role v The Sopranos ji vyšvihne tak vysoko, až z ní její agenti udělají naprosto zaslouženou uchazečku o cenu Emmy. Její další role v podobných nezávislých filmech jako například "Meet Prince Charming" (1999) a "Sleepwalk" již upoutaly více pozornosti než The "M" Word, a Matteo si konečně mohla splnit svůj životní sen pracovat s režisérem Abelem Ferrarou, v jehož dramatu R'Xmas z roku 2001 si zahrála. Ani kdyby si Drey doteď nikdo z filmařů "hlavního proudu" nevšiml, určitě by zaznamenali snímky jako Swordfish (2001) a Deuces Wild (2002) které z ní udělaly stoupající hvězdu. V roce 2003 dostala příležitost prožít si svůj další tajný sen - být rockovou hvězdou v muzikálovém dramatu "Prey for Rock and Roll" režiséra Alexe Steyermarka, kde si zabrnkala na basu. Společnost v čele s herečkou Jenny McCarthy (po jejímž boku si dříve zahrála ve filmu "The Perfect You" z r. 2001) ji vedla k tomu aby vystoupila proti své dřívější image holky z MTV ve své další romantické komedii "Dirty Love!" (2003). V roce 2004 se Drea vrátila před kamery ve Steyermarkově dramatu podle skutečnosti " West Memphis Three" (jež bylo inspirováno událostmi z dokumentu Paradise Lost.) Následující rok jste mohli Matteo vidět v hlavních rolích ve "Ferrara's Go Go Tales" či v akčním snímku "Assault on Precinct 13."

Jako by jí herectví nestačilo, je Drea spoluvlastníkem butiku Filth Mart, který založili spolu se svým dlouholetým přítelem. Mají taky vlastní kolekci džín.A když má volno vždy zajde zpátky do studií HB, kde její matka přes 25let vyučovala psaní divadelních her. Ona a její matka Donna de Matteo se stále rozvíjejí, a hledají nové spisovatele a nové projekty stejně jako pracují na svém vlastním materiálu pro svůj klub dramatiků, který založily.

© COPYRIGHT 2005-2008