Joey

Vítejte na největší stránce o seriálu Joey.
Reklama:
Friends - Přátelé

Jennifer Coolidge - Biografie:

Umělkyně Jennifer Coolidge známá pro své výrazné a jedinečné postavy, které ztvárňuje, má v Hollywoodu reputaci jedné z nejvšestrannějších a nejslavnějších hereček.

Coolidge můžete pravidelně vídat na NBC v komediálním seriálu JOEY po boku Matta LeBlanca a Drey De Matteo. Jenn hraje Bobbie, hledačku talentů.

Coolidge lidé nejčastěji spojují s animovaným filmem "Robots" od Twentieth Century Fox, kde propůjčila svůj hlas "tetě Fanny," kde spolupracovala například s Robinem Williamsem, Ewanem McGregorem nebo Halle Berry. Byla také k vidění ve velmi uzávaném filmu "Lemony Snicket's A Series Of Unfortunate Events."

V roce 2003 si zahrála ve dvou největších letních komediích. V "Pravé Blondýně II - červená, bílá a blonďatá", kde si po boku Reese Witherspoon zopakovala roli manikérky Paullette, nejbližší přítelkyně Elle. Také se znovu objevila v roli "Stiflerovy matky" v třetím pokračování úspěšné komedie "Prci, prci, prcičky".

Jennifer je pravděpodobně nejlépe známá pro své nezapomenutelné roli v "Best In Show" Christophera Guesta, kde se objevila v roli ženy milující svého 95letého manžela. Tato role ji pronásledovala až do roku 2003, kdy natočila film "A Mighty Wind", znovu od Christophera Guesta, kde hraje novinářku, která nemá o ničem co se děje ani tušení. V tomto snímku opět uplatnila svůj komediální talent.

V roce 2002 odstartovala v Brodwayské produkci komedii "The Women" a byla nominována na cenu Drama Desk Award za nejlepší herečku v hlavní roli. Nominováni byli taky Kirsten Johnson, ,Rue McClanahan, Cynthia Nixon a Mary Louise Wilson.

Jenn si taky zahrála vedlejší role v "Sex ve městě," "Přátelé," "Fraiser" a "Senfield" jako zmatená přítelkyně/masérka, která si odmítá připustit svůj talent. Taky jste ji mohli slyšet v animovaném filmu "King Of The Hill."

Coolidge získala titul bakaláře v umělecké škole Emmerson College a brzy nato odstartovala svou kariéru v divadel Groundlings v Los Angeles.

Momentálně bydlí v LA.

© COPYRIGHT 2005-2008