Joey

Vítejte na největší stránce o seriálu Joey.
Reklama:
Oberon

Madchen Amick - Biografie:

Na první pohled uvidíte ohromující krásu, ale to je jen začátek. A když se zamilujete do této velice talentované herečky, budete jí okouzleni a budete se snažit zjistit si o ní co nejvíc.

MAY-CHEN AY-MICK (vyslovuje se s dlouhým "a") se narodila v Renu ve státě Nevada 12. prosince 1970. Je z části Norka, Němka s Švédka. Toto jméno, které se někdy taky píše "Maedchen" znamená v Německu "dívka," nebo "mladá žena" jí rodiče dali, protože chtěli, aby se jejich dcera jmenovala nějak neobyčejně narozdíl od nich.

Maedchenini rodiče se rozvedli, když jí byly dva roky. Její matka, zdravotní asistentka, se znovu provdala za muzikanta dnes již zesnulého, který jí nahradil otce. Jejich vzájemná láska měla velký vliv na Maedchninu pozdější kariéru.

Hodně lidí si o modelkách a mladých herečkách myslí, že nemají nic, než jen krásnou tvář a perfektní tělo, Maedchen překvapila svou inteligencí.

Maedchen vyzkoušela různé druhy tance: stepování, balet, jazz či moderní tanec. Svůj talent používá k oživení svých filmů například "Sleepwalkers" a taky dokáže být vypočítavě svůdná ve filmu "I'm dangerous tonight."

Inspirována otcovou zaníceností k hudbě začala ve třech letech studovat hru na klavír, taky se naučila hrát na basu, housle a kytaru. Má taky dar krásně malovat. Tím se začala zabývat již ve škole a později některé ze svých prací prodala.

Ve svých šestnácti letech odstartovala svou kariéru. Zanechala školy a odstěhovala se do LA, kde si našla práci, jako modelka, a brzo se objevila jako tanečnice v klipu Julia Iglesiase a dalších. I když byla tak mladá, chovala se jako profesionálka. Jeden producent klipu Iglesiase si Maedchen na konkurzu zapamatoval jako "...ta, která převyšuje všechny ostatní."

Maedchenina herecká kariéra ale stoupala pomalu. Její první role byla v jedné epizodě Star Treku - příští generace s názvem "The Dauphin." O rok později se objevila v jednom díle "Pobřežní Hlídky." Její první velká role byla v hororu "I´m dangerous tonight."

V roce 1990 za sebou zanechala život, kde čekala na každou malou roli a stala se z ní uznávaná herečka. Režišér David Lynch ji vybral do role servírky Shelly Johnson v seriále "Twin Peaks" a fanoušci tohoto kultovního pořadu si zamilovali její citlivou postavu, která hrozně trpí v rukou svého muže Lea.

Netrpělivě očekávaný film "Twin Peaks" však zklamal Maedcheniny fanoušky. Studio ihned omezilo její roli tak drasticky, že Shelly měla v dalším díle hrát měně než minutu a pouze s několika větami. Toto je jen jeden z mnoha případů, kdy zábavní průmysl nedokázal ocenit její neobyčejný talent a působivost.

Dalším světlým bodem v její kariéře byl film "Dream Lover" ve kterém si zahrála s Jamesem Spaderem. Je to jeden z mála filmů, kde ukázala svou úžasnou schopnost dokonale vystihnout složitou postavu se spletitými osudy.

Maedchenin návrat na obrazovky se uskutečnil roku 1995 v seriálu "Central Park West."

Navzdory její perfektní roli sexy a vypočítavé Carrie Fairchild byl seriál stáhnut z vysílání již po sedmi epizodách z důvodu nízké sledovanosti.

Maedchenina budoucnost zatím vypadá velmi dobře. Zahrála si v thrilleru "Wounded" (1995) a v romantické komedii "Frech Exit." Taky se objevila ve filmu "Perfect Crimes" a "Bombshell" futuristickém snímku společnosti Molecular Films.

© COPYRIGHT 2005-2008