Joey

Vítejte na největší stránce o seriálu Joey.
Reklama:
Oberon

Lucy Liu - Biografie:

Narodila se čínským imigrantům v Queensu a vždy se snažila nějak ovlivnit svůj zajímavý asijský vzhled a touhu odstěhovat se pryč z Čínské čtvrti. Původně byla zklamaná z toho, že ji berou jako cizí herečku, ale teď je na svůj původ hrdá.

Liu absolvovala na Stuyvesantské střední škole v roce 1986 a zapsala se na New Yorskou univerzitu. Odrazena „ponurou a sarkastickou“ atmosférou New Yorské univerzity po roce přešla na Michiganskou univerzitu, kterou absolvovala s předmětu čínský jazyk a kultura. Snažila se zdokonalovat v herectví, zpěvu a tanci. Během svého posledního roku na univerzitě se Lucy na konkurzu ucházela o malou roli ve filmu „Alice in Wonderland“ a povedlo se jí to. Povzbuzena touto zkušeností se rozhodla, že se bude herectví věnovat profesionálně. Přestěhovala se do Los Angeles a tam navštěvovala konkurzy a obsluhovala v restauraci. Také si zahrála maličkou roli servírky v seriálu „ Beverly Hills 90210 z roku 1990. Tahleta role ji přivedla k hostování v jiných show např. „NYPD Blue,“ „ER“ a „X Files, The.“ V roce 1996 byla obsazena do role ambiciózní studentky v sitcomu „Pearl.“

Lucy se poprvé objevila na stříbrném plátně v roli ex-přítelkyně ve filmu „Jerry Maguire.“ (Před tím ale ještě natočila film „Indie Bang,“ ale ten byl odložen o dva roky.) Poté se ještě ukázala v několika filmech ve vedlejších rolích, ale pak přišla „Ally McBeal,“ která ji dostala na výsluní. Liu se ucházela o roli Nelle Porter, která se nakonec jmenovala Portia de Rossi, ale producent David E. Kelley byl jejím výkonem tak unesen, že slíbil napsat pro ní vlastní postavu. Role právničky Ling Woo ji ale tak seděla, že se rozhodla podepsat smlouvu o pravidelném účinkování.

Lucyinu stoupající kariéru ještě podpořila role tyranky v Gibsonově akčním snímku „The Payback“ z roku 1999 a taky stopařku ve filmu „Play it to the bone.“ V příštím roce byla obsazena do větších rolí. Nejdříve jako unesená princezna Pei Pei ve westernu Jackieho Chana „Shanghai Noon,“ podruhé v kriminální komedii Charlieho Andílci (2000).

Když se zrovna nevěnuje svým fanouškům a filmování, zabavuje se různými koníčky, jako například lyžováním, dělá bojové umění Kali-Escrima-Silat (s nožem a holí), leze po skalách, ale hraje i na akordeon. V roce 1993 vystavovala svou kolekci „mutlimediálního umění“ v galerii Cast Iron v New Yorku, kde ji poté poskytli možnost tvořit a studovat v Číně. Její diář je zaplněný na měsíce dopředu a tak ji nezbývá mnoho času zabývat se svými city a o svém milostném životě nerada mluví. Ví se jen, že se v současné době schází s se Zachem Helmem.

© COPYRIGHT 2005-2008